Parka alebo páperová bunda? Či radšej softshell? Vyberáme dámsku bundu!

Nemáme na výber – pred nepredvídateľným počasím, vetrom, chladom a dažďom sa musíme chrániť za každých okolností. Nájsť tú správnu dámsku bundu, ktorá to s prehľadom zvládne a ideálne ak by navyše aj vyzerala štýlovo, nemusí byť ľahké, no my vám poradíme, kedy je najlepšie vybrať si softshellovú bundu, kedy sa oplatí siahnuť skôr po páperovej bunde a kedy je ideálnym riešením zase dámska parka.

Parka alebo páperová bunda? Či radšej softshell? Vyberáme dámsku bundu!
Parka alebo páperová bunda? Či radšej softshell? Vyberáme dámsku bundu! (zdroj: komerčný článok)

Výhody dámskej parky

Každá dámska bunda má svoje výhody. Dámska parka sa v poslednej dobe teší čoraz väčšej popularite. Vďaka svojej dĺžke a tepelnej izolácii je to obľúbená zimná bunda. Parka s podšívkou z umelej kožušiny, ktorá efektne zdobí kapucňu, je nielen veľmi praktickou, ale zároveň aj štýlovou voľbou, ktorá vás ochráni aj pred poriadnym mrazom. Niektoré parky majú navyše aj nepremokavú povrchovú úpravu. Nesklame vás počas zimnej prechádzky v prírode, ani ak musíte v chladnom počasí dlho čakať napríklad na autobus.

Nemusíte sa báť, že v parke nebudete pôsobiť dostatočne žensky. Okrem klasickej vojenskej zelenej si môžete vybrať tmavomodrú, ale aj nežnú ružovú verziu. Vďaka sťahovacej šnúrke v páse vynikne aj vaša postava.

Kedy si vybrať páperovú bundu?

Prešívaná páperová bunda je ľahká dámska bunda, ktorej izolačnú vrstvu tvorí perie alebo syntetická izolácia. Čím vyšší pomer páperia a peria má, tým teplejšia je. Aj napriek tomu, že pôsobí tenko, dokáže poskytnúť dostatok tepla, aby vám bolo príjemne. Okrem toho je veľmi praktická, pretože pri poskladaní nezaberá veľa miesta, takže ju v prípade potreby môžete zbaliť do ruksaka. Priedušnosť a dlhá životnosť sú ďalšie prednosti dámskej páperovej bundy, ktoré z nej robia horúceho favorita počas prechodného a zimného obdobia.

Z množstva farebných variácií si môžete vybrať decentnejšie odtiene vhodné pokojne aj do práce, alebo žiarivejšie a veselšie odtiene, ktoré výborne doplnia akýkoľvek voľnočasový či športový outfit.

Softshellová bunda by vám nemala chýbať

Softshell sa vyznačuje výbornou odolnosťou proti poveternostným vplyvom, takže na turistiku a vysoko aeróbne športy ako beh, jazda na bicykli, bežkovanie a ďalšie aktivity je ako stvorená. Je to ľahká bunda s miernou izoláciou najčastejšie v podobe tenkej flísovej podšívky, ktorá vás podrží počas chladných dní a zvládne aj nečakaný dážď. Vyznačuje sa relatívnou pružnosťou, takže sa v nej môžete bez problémov pohybovať. Praktické vrecká na zips vám poslúžia na rôzne nevyhnutné drobnosti.

Čoraz častejšie dámy nosia softshellové bundy aj do mesta, pretože už nie je problém nájsť pekne prepracovanú bundu v rozmanitých farbách, ktorá doplní váš každodenný outfit. Je to naozaj všestranná bunda, bez ktorej sa v našej zemepisnej šírke nezaobídete.

Akúkoľvek dámsku bundu hľadáte, tu si zaručene nájdete fantastický a kvalitný model za ešte lepšiu cenu:
https://bolf.sk/slo_m_Damska-moda_Damske-bundy-11401.html
Za ceny, aké nájdete na bolf.sk, si pokojne môžete dopriať všetky tri dámske bundy naraz.

Komerčný článok