Nesú naše starosti, radosti aj telo – nezabúdate na starostlivosť o svoje nohy?

Ženy vraj vo všeobecnosti veľa unesú. Určite nejde o žiaden mýtus, pretože len čo taká žena ráno vyskočí z postele, až do večera si obvykle na dlho nesadne. Po takýchto namáhavých dňoch máme pocit, že naše nohy vážia sto kíl. Tak, ako sa pravidelne staráme o pokožku na iných častiach tela, by sme sa mali starať aj o ne.

Nesú naše starosti, radosti aj telo – nezabúdate na starostlivosť o svoje nohy?
(zdroj: unsplash.com)

Nechajte sa masírovať

Vysoké opätky či celodenné behanie za drobcami dokážu naše nohy poriadne potrápiť. Každý večer si preto určite doprajte uvoľňujúcu sprchu. Pre dobrú cirkuláciu krvi v žilách je najlepšie striedať studenú a teplú vodu a postupovať od chodidiel k stehnám. Len čo skončíte s umývaním, pokračujte jemnou masážou. Masírujte smerom od chodidiel k lýtkam a stehnám. A ak máte tú možnosť a luxus, pokojne o takúto masáž požiadajte aj svojho partnera. Po kvalitnom vymasírovaní následne nechajte nohy oddychovať na vyvýšenom mieste podložené niečím mäkkým, najlepšie vankúšom.

Kostihoj, gaštan alebo arnika

Masírovanie by malo byť samozrejme podporené nejakým kvalitným produktom. Pokojne siahnite po klasickej alpe, v súčasnosti už nájdete takéto produkty obohatené aj o bylinné masážne gély či krémy s výťažkom z kostihoja, gaštanu alebo arniky. Práve tieto výťažky sú dobré nielen na upokojenie, ale aj osvieženie cievneho systému vašich nôh. Na záver nezabudnite aj na kvalitný krém. Špeciálne na nohy je určené veľké množstvo rôznych druhov, nájdete dokonca aj také, ktoré pomáhajú pri svalovici a na bolestivé miesta a pôsobia aromaterapeuticky.

Neestetické päty

Ak bojujete so stvrdnutou kožou na pätách, budete potrebovať niečo na jej pravidelné obrusovanie. Najlepšia je pemza alebo špeciálny pilník (existuje aj elektrická varianta), ktorý použite po sprchovaní alebo namočení chodidiel. Samozrejme, ani v tomto prípade nezabúdajte na následnú hydratáciu, takže kožu častejšie, než na iných miestach, premazávajte špecializovanou kozmetikou s hygroskopickými zložkami. Tie na seba viažu vlhkosť a v koži tým pádom uzamykajú veľké množstvo vody, čo bráni jej následnému vysychaniu.