Ako vybrať najlepší mejkap pre vašu pokožku

Ak sa chystáte na výber dokonalého mejkapu pre vašu pleť, máme pre vás kompletný návod. Keď si nájdete ten pravý, tak dokáže s vašou pleťou urobiť zázraky. Je rozdiel, ak máte mladú pleť, ktorá sa viac mastí alebo staršiu pleť, ktorá vyžaduje hydratáciu. Ako si vybrať ten najlepší mejkap? Prečítajte si o odtieňoch, typoch pleti aj krycej schopnosti, aby ste vedeli zvoliť top makeup.

Ako vybrať najlepší mejkap pre vašu pokožku (Foto: unsplash.com)

Podtón pleti

Čo je podtón pleti? Určite ste už počuli výrazy cool, warm a neutral. Presne toto sú odtiene rôznych pleťových produktoch. Najčastejšie sa to uvádza na mejkapoch, púdroch či korektoroch. A ako zistíte svoj podtón? Pozrite sa na svoje žily z vnútornej strany zápästia. Ak sú modro-fialové, znamená to, že máte studený podtón. Ak sú viac do zelena, tak máte teplý podtón. V prípade, že neviete vyslovene povedať, akú farbu majú, tak sa jedná o neutrálny podtón.

Typy makeupov

Najrozšírenejší je klasický, tekutý mejkap. Je vhodný na všetky typy pleti, často má ochranu voči UV žiareniu. Ľahko sa nanáša a problém nebudete mať ani s rozotieraním. Penový mejkap obľubujú skôr mladšie dievčatá, pretože sa hodí na mastnú pleť. Má našľahanú konzistenciu a na pokožke pôsobí veľmi prirodzene. Kompaktný mejkap sa podobá na púder, no má vyššiu kryciu schopnosť. Hodí sa na normálnu až mastnejšiu pleť s drobnými nedokonalosťami. Krémový mejkap je primárne určený na suchú pleť. Dokáže ju hydratovať, má ľahšie krytie a olejovitejšiu konzistenciu.

Váš typ pleti

Pri typoch mejkapov sme spomínali, že sa niektorý hodí viac na suchú, iný na mastnú pleť. Podľa toho by ste si mali svoj obľúbený mejkap aj vyberať. Suchá pleť vyžaduje hydratačný mejkap. Tvoria sa na nej šupinky a suché miesta. Najčastejšie sa objavuje u žien so staršou pleťou. Mastná pleť je typická pre tínedžerky. Často býva problematická, takže vybraný mejkap by mal byť dostatočne krycí. Zmiešaná pleť je špecifická tým, že sa na nej nachádzajú suché aj mastné miesta. Ideálne sú zmatňujúce a oil free mejkapy. Normálna pleť je na výber mejkapu najlepšia, pretože jej sedí takmer každý typ.