Gély, tablety alebo prášky do umývačky riadu? Pomôžeme vám s výberom

Aj keď si kúpite najdrahšiu a najvýkonnejšiu umývačku riadu, tak s nesprávnym čistiacim prostriedkom váš riad nebude dokonalo čistý. Vybrať si môžete z viacerých značiek a typov. Poradíme vám, podľa čoho sa riadiť pri výbere a ktoré formy čističa sú najlepšie.

Gély, tablety alebo prášky do umývačky riadu? Pomôžeme vám s výberom (Foto: unsplash.com)

Čistiace prášky

Prášky sú najlacnejšou alternatívou do umývačky riadu. Aj preto sú tak obľúbené a siaha po nich množstvo ľudí. Čo je veľkou nevýhodou práškov, tak je nedostatočné vyleštenie riadu a postupné zanášanie odpadových rúr. Kvôli tomu si musíte dokupovať soľ a leštidlo. Tým, že je v sypkej forme, tak môžete zvoliť ľubovoľné množstvo. Záleží aj od toho aká plná je umývačka. Nie je vhodný pre krátke programy, no na veľmi znečistený riad je prášok najúčinnejším prostriedkom.

Gél na umývanie riadu

Ľubovoľné dávkovanie a jednoduché používanie je aj v prípade gélov na umývanie riadu. Sú šetrné k životnému prostrediu a nestane sa vám, že by sa pri umývacom cykle dokonale nerozpustili. Nemusíte sa báť poškodenia tenších a citlivejších materiálov. Mínusmi gélov je vyššia cena a nutnosť použitia leštidla so soľou. Gély sú ideálnou možnosťou pre náročnejších ľudí, ktorí sa nechcú trápiť s umývaním zaschnutého riadu a zároveň chcú dávkovať prostriedok podľa potreby.

Tablety a kapsuly do umývačky

Vopred nadávkovaný čistiaci prostriedok do umývačky je vo forme tabliet. Je to najpohodlnejšia forma. Základné tablety obsahujú v sebe len stlačený prášok, ktorý sa postupne uvoľňuje a multifunkčné tablety v sebe obsahujú leštidlo aj soľ. Ak bojujete s tvrdou vodou, tak odporúčame nákup multifunkčných tabliet. Pri tabletách presne viete, na koľko umývaní vám ešte zostávajú, takže si viete naplánovať ich používanie.