Zaujímavé tipy na výlet pre deti

Zaujímavé tipy na výlet pre deti
Zaujímavé tipy na výlet pre deti (zdroj: komerčný článok)

Chcete vedieť ako deťom spestriť letné prázdniny? Zavedieme vás na miesta, ktoré vašim najmenším rozžiaria očká.

Slovensko ponúka nejeden zaujímavý tip na výlet s deťmi. Jedinečným rajom pre deti je rozhodne región Liptov. Čakajú na vás zvedavé zvieratká v Zoo Kontakt, ktoré si budete môcť aj pohladkať, nakŕmiť ich a hrať sa s nimi. Súčasťou je aj Motýlia záhrada, zrkadlový labyrint či miniatúry svetových stavieb. Kopu zábavy si môžete užiť v galérií optických ilúzií Tricklandia, kde si okrem smiechu zažijete aj malý pocit strachu a adrenalínu. Optické klamy si pre vás prichystal aj Dom na streche, kde nájdete všetko dolu hlavou. Oplatí sa však navštíviť jeho netradičných obyvateľov. Nadšenci adrenalínu si to svoje nájdu v lanovom parku Tarzania či v areáli Liptoventure, kde sa nachádza najväčší drevený labyrint a vyskúšať môžete aj jazdu na off-road buggy vozidlách.

Čoraz väčšej návštevnosti sa teší Rozprávkový les v Nezbudskej Lúčke, ktorý predstavuje ideálny tip na rodinný výlet. V areáli Koliba Panoráma na vás čaká čarovný svet rozprávkových bytostí, ktoré si vaše deti zamilujú. Súčasťou je aj areál plný ďalších zaujímavostí, a to nielen pre najmenších. Užite si tento výlet spojený s návštevou Hradu Strečno, kde sa z Nezbudskej Lúčky viete dostať prostredníctvom kompy. Rozprávkovým miestom sú jednoznačne aj Bojnice. Ak ste už navštívili Bojnický zámok či Zoo Bojnice, odporúčame novinku Vyhliadkovú vežu Bojnice, tzv. Čajku v oblakoch, z ktorej sa môžete dolu spustiť na tobogane. Navyše priamo vedľa nej pribudla Šmolko dedinka, ktorá nadchne najmä najmenších.

Ste skôr nadšencom prírodných krás? Váhate však, či to vaše deti zvládnu? Ideálny tip kam na výlet do prírody s deťmi je Kláštor Katarínka, situovaný na západe Slovenska v Dechticiach. Vedie k nemu nenáročná trasa, ktorá vás zavedie k ruinám kláštora, odkiaľ si môžete užiť krásny výhľad na okolie a na deti navyše čaká zaujímavá Lesná železnica Katarínka. Čaro prírody si môžete užiť aj v Gazdovskej dedinke Abeland v Lozorne, ktorá pripomína miesto našich predkov. Čaká na vás areál plný remesiel a umenia, domáce zvieratká, či záhradka a Dom v korune Javora.

Komerčný článok