Vedeli ste, že skrášliť vás môže aj tá najbežnejšia vec, ktorú doma máte? Alebo soľ ako beauty pomocník

Zrejme by to nikto nepovedal, ale obyčajná kuchynská soľ má zázračné účinky nielen na chuť nášho jedla, ale aj telo. Na čo všetko ju môžete použiť a aké pozitívne účinky pre nás môže mať, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch!

Vedeli ste, že skrášliť vás môže aj tá najbežnejšia vec, ktorú doma máte? Alebo soľ ako beauty pomocník
(zdroj: unsplash.com)

Soľ nad vlasové prípravky?

Soľ dokáže pomôcť vašim vlasom. Ako? Stačí, ak nalejete 500 ml vlažnej vody do rozprašovacej nádoby a zmiešate s 5 lyžičkami soli. Ak takýto roztok nastriekate na uterákom vysušené vlasy a upravíte ich ako obvykle, môže vylepšiť štruktúru vašich vlasov. Soľ dokonca zosvetľuje, čo tiež môžete vyskúšať na vlasoch. Zapracujte ju do vlhkých kaderí, opláchnite a opakujte dovtedy, kým nedosiahnete žiadaný odtieň.

Na ruky aj na nechty

Ak potrebujete skôr zosvetliť nechty, než vlasy, aj v tomto prípade môžete siahnuť po soli. K trom lyžičkám soli pridajte citrónovú šťavu a takúto zmes naneste na nechty. Po 20 minútach ju môžete zmyť a pozorovať účinok. A čo tak peeling na ruky? Nie je problém – jedna lyžička medu s troma lyžičkami soli vám vyšúcha ruky lepšie, než drahé peelingy z obchodu. Pozor však na to, ak máte na rukách nejaké ranky alebo zádery – pri soľovom peelingu by mohli štípať.

Kloktanie pomôže zbaviť sa zápachu z úst

Soľ prirodzene zjemňuje aj zdravú pokožku. Päť čajových lyžičiek soli s dvoma lyžičkami olivového oleja naneste na telo krúživými pohybmi a následne opláchnite. Pokožku budete mať okamžite ako bábätko. Soľ uľaví aj vašim unaveným nohám – do teplého kúpeľa stačí pridať jednu šálku a ponoriť do nej na päť minút nohy. Kloktanie soľou je navyše dobré nielen na zapálené hrdlo, ale aj na zápach z úst. Stačí rozpustiť jednu čajovú lyžičku soli v pohári s vodou. Zásadne však nesmiete prehĺtať. A na záver jeden z najlepších soľných účinkov: naparovaním nad ňou zabijete nečistoty na tvári. Päť veľkých lyžíc soli rozpusťte v miske s horúcou vodou, podržte nad ňou tvár a zakryte sa pri tom uterákom.