3 zvyky, ktoré by ste mali zahrnúť do svojej rannej rutiny prospešné pre vaše zdravie a krásu

Ráno každej z nás vyzerá inak a vo veľkej miere to závisí od toho, aké povinnosti nás čakajú počas dňa. Už len to, o koľkej vstávame sa u väčšiny žien líši. Každá z nás musí stihnúť niečo iné. Niektorým ženám stačí vstať 20 minút pred odchodom z domu a úplne im to stačí, no a niektorým, naopak, nestačia niekedy ani 2 hodiny a aj tak nestíhajú. V tomto článku máme pre vás tipy na zvyky, ktoré vám zlepšia ráno, prebudia vaše telo a zároveň sú preň prospešné.

3 zvyky, ktoré by ste mali zahrnúť do svojej rannej rutiny prospešné pre vaše zdravie a krásu (Foto: pixabay.com)

Pre niekoho môže byť neodmysliteľnou rannou rutinou šálka kávy, čaju, studená sprcha alebo kúpeľ, hlavne ak ide o Swim spa. Je to však to najlepšie? Tieto 3 zvyky by ste mali zahrnúť do svojej rannej rutiny. Sú prospešné pre vaše zdravie a krásu.

Pohár teplej vody s citrónom

Hneď keď vstanete by ste mali svoje telo zobudiť a dať mu najesť. Aj keď sa zdá, že si v noci oddýchne, tak práve v noci pracuje podobne ako počas dňa. Zapamätajte si, že do prázdneho žalúdka by ste si studené jedlo dávať nemali. Preto ak si chcete dať napríklad jogurt, vytiahnite si ho skôr z chladničky a začnite ho jesť, keď už má izbovú teplotu. Čo je úplne ideálnou možnosťou, tak je vypiť pohár teplej vody s citrónovou šťavou. Doplníte si tak v tele vodu po spánku, rovnako aj vitamíny a pripravíte žalúdok na jedlo.

Ranná starostlivosť o pleť

Vo vašej rannej rutine by jednoznačne nemala chýbať starostlivosť o pleť. Aj keď sa o ňu možno staráte večer, cez noc sa však tvárou utierate do vankúša, potíte sa a chytajú sa vám na tvár nečistoty. V rannej rutine pri starostlivosti o pleť by nemalo chýbať čistenie gélom alebo pleťovou vodou. Potom aplikujte toner, sérum, krém a nezabúdajte ani na UV faktor. Vďaka ochrane pred slnkom spomalíte starnutie pleti a ochránite ju pred vonkajšími vplyvmi. Nezabúdajte ani na zuby, zvlášť ak máte zubné implantáty.

Cvičenie, meditácia a studená sprcha

Jasné, ktorá z nás sa len tak dokope ráno skôr vstať a venovať sa cvičeniu? Všetko je to ale o zvyku a o tom, či to naozaj chcete pre svoje telo robiť. Ak vám stojí za to, tak potom sa nemusíte veľmi nútiť. Stačí len pár minút denne – začnite strečingom, potom pár silových cvikov a na záver si dajte pár minút meditácie, aby ste si pripravili myseľ na deň, ktorý vás čaká. Potom bežte do sprchy, ktorý zakončite pár minút pod studenou vodou. Aj to má pozitívny vplyv na vaše zdravie a krásu. Už len sadnúť do nového opel crossland a hurá za každodennými povinnosťami.