Cvičenie počas vašich dní – môže vám pomôcť s uvoľnením kŕčov?

Keď dostaneme menštruáciu, tak posledná vec, na ktorú myslíme je nejaký pohyb. Len sa zabalíme do postele, dáme si tabletku od bolesti a snažíme sa nehýbať, aby to ešte viac nebolelo. Niekedy to ale nemusí byť to najlepšie a na kŕče nám dokáže pomôcť presný opak – pohyb!

Cvičenie počas vašich dní – môže vám pomôcť s uvoľnením kŕčov? (Foto: pixabay.com)

Dnes vám povieme o cvičení, ktoré je špeciálne vytvorené na uvoľnenie menštruačných kŕčov, preto by ste ho mali jednoznačne vyskúšať a tabletky od bolesti nebudete potrebovať. Cvičenie a pohyb sú dôležité aj pri iných aspektoch tela, ako je napríklad intímna hygiena.

Cviky na uvoľnenie bolesti

Tieto pohyby sú v podstate vášmu telu prirodzené a tým, že ich budete vykonávať pomaly, tak sa začnú uvoľňovať svaly a bolesť začne ustupovať.

Prvým cvikom je spinálne cvičenie, kedy si ľahnete na chrbát, pokrčíte nohy a s výdychom ich vystierate. Tento cvik sa zameriava hlavne na svaly spodného brucha.

Ďalším jednoduchým cvikom je poloha mačky. Kľaknete si na štyri a nohy budú prirodzene od seba. Hlavu nekrčte dohora ani nadol, mala by byť rovnobežne s chrbticou. Postupne vyhrbujte a uvoľňujte chrbát.

Pozor! Všetky cviky by ste mali robiť veľmi pomaly, s pravidelným dýchaním a v mysli sa zameriavajte na to, ako pracujete s konkrétnymi svalmi. Určite si zaobstarajte aj vhodnú podložky a ďalšie pomôcky na cvičenie.

Pohyb panvy zozadu dopredu je tiež veľmi obľúbený. Postavte sa na šírku bokov, ruky si dajte za hlavu a kolená mierne pokrčte. S nádychom mierne preklopte panvu dozadu a s výdychom ju posaďte. Opakujte to potom opačne a pri tomto pohybe zapájajte len oblasť panvy, zvyšok tela by mal zostať pevný.