Dôvody, prečo by ste mali pravidelne cvičiť jogu

Pri joge nejde len o to, že je teraz v móde alebo že sa chcete poriadne ponaťahovať. Každý jeden pohyb a poloha majú svoj význam. Celkovo je to filozofia, ktorá vznikla pred tisíckami rokov v Indií. V súčasnosti je veľa druhov a odvetví tohto cvičenia či už power joga alebo joga pre tehotné ženy.

Dôvody, prečo by ste mali pravidelne cvičiť jogu
Dôvody, prečo by ste mali pravidelne cvičiť jogu (Foto: pixabay.com)

Flexibilita aj posilňovanie

Ak začnete pravidelne cvičiť jogu, prídete na to, že je vaše telo oveľa flexibilnejšie a vaše svaly sú silnejšie. Každá poloha je totiž zameraná na rôznu skupinu svalov, ktoré sa pri danom cviku naťahujú a zároveň posilňujú. Pri cvičení je veľmi dôležité aj dýchanie. Hlavne pri joge je dôležité dýchať zhlboka. To dopomáha k lepšiemu okysličeniu celého tela a relaxácií.

Veľký vplyv na zdravie a imunitu

Už aj samotné posilňovanie má veľký dopad na zdravie vášho tela. Joga je na to dokonca ešte viac zameraná. Keď budete cvičiť pravidelne jogu, zlepší sa cirkulácia krvi vo vašom tele, a to hlavne vďaka správnemu dýchaniu.

Aj vďaka tomu, že je toto cvičenie hlavne o naťahovaní, znižuje sa riziko zranenia pri posilňovaní a športovaní. Cvičenie jogy tiež dopomáha k správnemu držaniu tela a zdravej chrbtici. Okrem toho prispieva aj k lepšej imunite, a to vďaka zvyšovaniu odtoku lymfy pri cvičení.