Cviky na bolesti chrbta – ktoré vám zaručene pomôžu?

Asi každý z nás už zažil tú neznesiteľnú bolesť chrbta, či už v oblastí krížov alebo krčnej chrbtice. Ako si pomôcť v takomto prípade, keď nechcete stále jesť tabletky a bolesť sa vám stále vracia? Ideálne je začať cvičiť! Či už začnete chodiť na nejaké hodiny jogy alebo si zacvičíte doma, ukážeme vám pár cvikov, ktoré vám zaručene pomôžu. Tak poďme na to! 

Cviky na bolesti chrbta - ktoré vám zaručene pomôžu?
Cviky na bolesti chrbta – ktoré vám zaručene pomôžu? (Foto: unsplash.com)

Zdvíhanie panvy

Na tento cvik vám stačí len podložka a trochu miesta. Pomôže vám eliminovať bolesť hlavne v oblasti krížov a posilníte tak panvové dno. Cvik by ste mali vykonávať pomaly a kontrolovane. Ľahnete si na podložku, pokrčíte nohy a začnete zdvíhať panvu tak, že hore stiahnete zadok. Skúste si dať na začiatok 3×10 opakovaní, potom môžete postupne opakovania pridávať. Ideálny cvik aj pre žiakov a študentov, nie jedna moderná škola by mala mať v telesnej výchove aj cviky zamerané na chrbát.

Vhodné zvolený stroj na cvičenie či pomôcky vám môžu pomôcť. Ak nakupujete online, môžete ušetriť nemalé peniaze. Pozrieť môžete po online kupónoch, ako zľavové kódy hop-sport, zľavy pre alza.sk, okay.sk a do mnohých ďalších obchodov.

Mačací chrbát

Je to asi ten najjednoduchší a zároveň veľmi účinný cvik na celú chrbticu. Cvičili sme ho už ako malí na telesnej, no teraz sa stane jedným z vašich najobľúbenejších cvikov pri bolestiach chrbtice. Kľaknite si na kolená, ruky dajte na zem pred seba tak, aby prsty smerovali von a zápästia boli v rovine s ramenami. Potom opakujte guľatý chrbát a prehnutý dovnútra. Pri tomto cviku je veľmi dôležité aj správne dýchanie, takže vdychujte nosom a vydychujte ústami. 

Na kuponyzdarma.sk sú len najlepšie aktuálne kupóny a zľavové kódy, vďaka ktorým ihneď ušetríte pri nákupe cez internet. Nájdete tam tisíce obchodov a tisíce zliav, všetky online a ihneď platné. Na webe nie sú ani len registrácie.

Mostík

Mostík je z týchto troch cvikov asi najnáročnejší a potrebujete byť naň aspoň trošku ohybní. Je dobré ho cvičiť hlavne ak máte oslabené svaly spodného chrbta a na bruchu. Pri bolestiach chrbtice je veľmi dôležité mať aj silné svaly na bruchu, pretože práve to je stred celého tela. Tento cvik určite netreba nejako vysvetľovať. Vydržte v mostíku aspoň pár sekúnd a potom si ľahnite na zem. Toto zopakujte aspoň 10-krát.