Viete, ktoré vône sú na ženách najviac príťažlivé?

Každá žena má väčšinou svoju obľúbenú vôňu, ktorú pravidelne používa. Vedeli ste však, že každý má iné čuchové bunky, a tak mu vami obľúbená vôňa vôbec nemusí byť tak príjemná, ako je vám? Na druhej strane, existujú overené tipy na parfumy, respektíve ich zložky, ktoré voňajú každému!

Viete, ktoré vône sú na ženách najviac príťažlivé?
(zdroj: unsplash.com)

Víťazná vanilka

Pri navoňaní sa dávajte pozor predovšetkým na intenzitu. Mnohé vône, ktoré v správnom množstve nemusia vôbec dráždiť, pri prekročení únosnej miery spôsobujú bolesti hlavy, alebo dráždia v nose. Vône, ktoré nosíme, zohrávajú veľkú úlohu v tom, ako nás vnímajú iní a ako atraktívni pre nich sme. Ovplyvňujú dokonca aj ľudské emócie. Medzi najžiadanejšími vôňami, ktoré sú pre väčšinu ľudí príťažlivé, sa ocitla napríklad vanilka. Je to tak preto, lebo vanilka sa nám obvykle spája s najšťastnejšími spomienkami – napríklad pečením zákuskov. Obľúbená je nielen ako zložka parfumov, ale aj vôňa do difuzérov, vôňa sviečok či aviváže a pracích práškov.

Príťažliví páni

Druhým naším tipom sú pižmové vône. Tie vo veľa ľuďoch vyvolávajú túžbu lepšie spoznať toho, kto nimi vonia. Napríklad vône s nádychom nezvyčajných zložiek, ako je čierne korenie alebo čaj, môžu byť prekvapivo príťažlivé. Možno ste pižmo objavili v rôznych parfumoch alebo telových mydlách. Je to vôňa, ktorá ľuďom pripomína sexualitu. Práve z toho dôvodu ide o zložku, ktorá sa najčastejšie pridáva do parfumov pre mužov. Pánske parfumy tak získavajú sexy a zmyselnú vôňu, ktorá dokáže poblázniť mnohé ženy. Mnohé ženy ju následne vyberajú pre svojich mužov na nosenie. Rovnako sú obľúbenou voľbou pre samotných mužov.

Váš mozog ju vyhodnotí ako atraktívnu

Levanduľa sa teší obrovskej obľube hlavne vďaka Provence a provensálskemu štýlu, ktorý sa s ňou úzko spája. O levanduli sa predovšetkým hovorí ako o upokojujúcej rastline. Relaxačná vôňa levandule v nás vyvoláva upokojujúce pocity. Je to vôňa, ktorá nám pomáha uvoľniť sa, upokojiť a prinútiť sa oddychovať. Treba však povedať, že je spájaná aj s atraktivitou. Keď vdychujeme vôňu levandule, náš mozog môže začať produkovať neurotransmitery ako sérotonín a dopamín, ktoré slúžia na reguláciu nálady a navodzujú relaxáciu. A podľa odborníkov platí, že keď sa ľudia vo vašej blízkosti cítia pokojne a uvoľnene, môžete vďaka tomu pôsobiť atraktívnejšie. Tak čo, už ste si vybrali, ktorú z týchto troch zložiek chcete mať vo svojom parfume? Ak áno, pokojne si takýto parfum kúpte na www.zlavuj.sk alebo www.ikupony.sk, kde okrem veľkého výberu nájdete aj fantastické ceny.