Starostlivosť o vlasy v zime – ako a čo používať?

Nízke teploty, prechod z tepla do zimy, vlasy pod bundami alebo v čiapke. To, čím si vlasy prechádzajú v zime je veľký rozdiel oproti iným ročným obdobiam, preto sa treba aj inak o ne starať. Či už je to zmena v produktoch, ktoré na vlasy budete používať alebo aj to, ako ich budete upravovať a nosiť. 

Starostlivosť o vlasy v zime – ako a čo používať? (Foto: pixabay.com)

Ktoré produkty používať

Keď je vonku mrazivé počasie, tak sa aj vlasy vysúšajú a menej sa vám tvorí maz na pokožke hlavy, ktoré má práve za následok, že vlasy vyživuje. Preto je dôležité používať taký šampón, ktorý hydratuje nie len vlasy, ale aj pokožku hlavy. Najlepšie sú na zimu šampóny na suché vlasy. Keby ste používali šampón na mastné vlasy, tak bude ešte viac vysušovať a vlasy by sa lámali a vypadávali. Samozrejmosťou je aj to, že by nemal obsahovať silikóny, parabény a sulfáty, mal by mať skôr prírodnejšie zloženie. 

Vynechávať by ste nemali ani kondicionéry a masky, ktoré vlasy ešte viac vyživia a dodávajú im lesk. Masku si môžete spraviť napríklad aj z kokosového oleja alebo masky z rôznych iných potravín. Všetko, čo teda nájdete či už doma alebo v obchodoch určené na výživu vlasov, toho sa nemusíte báť v zime a teda pravidelne používať masky a kondicionér.

Pri nákupe cez internet môžete ušetriť so zľavovými kódmi. Tie sú zadarmo a stačí si len vybrať. Na stránkach http://www.zlavovy-kod.sk/notino-sk/ sú desiatky zliav k nákupu do obľúbeného obchodu Notino. Na zlavovy-kod.sk nájdete však aj ďalšie obľúbené obchody a zľavy pre online nákup, eshopy ako Vivantis, Parfemy Elnino, Alza, Hej a mnohé iné.

Úprava vlasov

Čo sa týka žehličiek, fénov aj rôznych iných prístrojov na úpravu vlasov, tak ich radšej na zimu odložte do skrine. Už vyššie sme spomenuli, že sú vlasy počas zimy suchšie a takéto prístroje ich budú ešte viac poškodzovať. Pred zimou je idéalne vlasy podstrihnúť, aby boli lepšie pripravené na zimu a do jari sa o ne poriadne starať. Vyhnúť by ste sa mali aj lakom na vlasy, tužidlám aj gélom, pretože aj tie vlasy zaťažujú.