Ako vybrať bazén?

Snom každého majiteľa domčeka so záhradou je vlastný bazén s priezračne čistou vodou. Kto by sa nechcel po náročnom dni schladiť v bazéne? A ešte lepšie na vlastnej záhrade? Tiež o tom snívate? Poradíme vám, ako taký bazén vybrať.

Ako vybrať bazén?
Ako vybrať bazén? (zdroj: komerčný článok)

Prestaňte len snívať a bazén si naozaj vyberte

Mať bazén je lákavá predstava, ale vybrať si ten pravý bazén, to už je náročnejšie. Čo všetko musíte vziať do úvahy?

Kam bazén umiestnite?

Ako prvé je potrebné porozhliadnuť sa po záhradke a nájsť miesto, kam bazén postavíte. Podľa toho potom môžete vyberať tvar bazénu aj jeho veľkosť. Málokto má na záhrade toľko miesta, že by si tam dal ohromný zapustený bazén, ktorý je navyše finančne náročný.

Náš tip: Pre klasické a menšie záhrady sú ideálnou voľbou nadzemné bazény, ktoré nie sú náročné na montáž, údržbu, ani demontáž pred zimou.

Viete, že pred zimou by sa väčšina bazénov mala demontovať a schovať? Málokto to ale dodržiava.

Koľko peňazí chcete do bazéna investovať?

Bazén nie je lacná záležitosť. Ponuka na trhu je pomerne široká, na svoje si príde každý. Kto si nemôže dovoliť investovať len tak stovky až tisíce eur, toho určite potešia napríklad nafukovacie bazény. Nie sú drahé, navyše ich postavíte doslova behom pár minút.

Náš tip: Do rozpočtu zahrňte aj príslušenstvo ako filtráciu, schodíky, kryciu plachtu alebo solárny ohrev.

Akú zvoliť veľkosť bazéna?

Rozmery bazéna veľmi ovplyvňujú priestorové možnosti vašej záhrady. Do úvahy by ste ale mali vziať tiež:

  • Koľko ľudí sa v bazéne bude kúpať?
  • Vyberáte bazén pre malé deti, alebo bude slúžiť aj vám?
  • Hlavnou funkciou bazéna bude len osviežiť, alebo si v ňom chcete aj zaplávať?
  • Viete, že ideálna hĺbka bazéna pre plávanie je okolo 130 centimetrov a viac?

Ako je to s materiálom?

Ponuka bazénov je pomerne široká nielen čo do veľkosti, ale aj do materiálov. Práve voľba materiálu bazéna sa často odrazí na jeho cene.

Medzi tie finančne najdostupnejšie patria bazény s nafukovacím horným lemom. Ich životnosť ale nebude tak dlhá, počítajte aj s menšou hĺbkou.

Hľadáte kompromis životnosť verzus nízka cena? Potom siahnite po fóliových a plastových bazénoch. Ich životnosť už je o niečo dlhšia a váš rozpočet toľko nezaťažia.

Náš tip: Nemáte na laminátový bazén, napriek tomu chcete kvalitu, dlhú výdrž a nejaké euro naviac oproti nafukovaciemu bazénu vás nepoloží? Kúpte si bazén s pevnou kovovou konštrukciou. Prinesie vám maximálny pôžitok z pobytu v bazéne, poteší vás dlhou životnosťou a maximálnou odolnosťou.

Komerčný článok