Kvalitná obuv do každého počasia vám bude slúžiť niekoľko rokov

Pri nakupovaní novej obuvi sa často riadime len jej vzhľadom, čo nie je ako riešenie moc ideálne. Najmä nie pre ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť kupovať nové kusy tohto odevu každý jeden deň.

Kvalitná obuv do každého počasia vám bude slúžiť niekoľko rokov
Kvalitná obuv do každého počasia vám bude slúžiť niekoľko rokov (Foto: topankaren.sk)

Nesprávny výber topánok môže dokonca spôsobiť poruchy v krvnom obehu, deformovať prsty na nohách a znehodnocovať kvalitu nechtového lôžka. Je toho samozrejme omnoho viac, aby ste tomu ale predišli, musíte si pri výbere vhodnej obuvi dávať naozaj veľký pozor na každý jeden detail.

Z tohto hľadiska by ste sa mali riadiť dvoma základnými pravidlami:

  • na obuvi sa neoplatí šetriť
  • nepohodlie na úkor krásy nie

Ak máte svoj obľúbený obchod, v ktorom si nakupujete dámske poltopánky, mal by sa váš výber nimi riadiť. Toho, na čo ale musíte myslieť je samozrejme viac, tak sa poďte s nami preniesť do sveta dôležitých informácií.

Topánky s tými najlepšími vlastnosťami

Vyberte si topánky na dostatočne mäkkej a pružnej podrážke. Kvalitu overíte ohnutím topánky. Moderné dámske mokasíny by s tým problém mať nemali, tu sa podrážka a horná časť topánky kontroluje ľahšie. V prípade zimnej obuvi je to už ťažšie. Práve tá by mala byť ale oveľa odolnejšia.

Pri výbere topánok dávajte pozor aj na vrchný materiál. Starostlivosť oň je veľmi dôležitá, špeciálne krémy a impregnácie sú tým najlepším prostriedkom.

Najúspešnejšou voľbou pre každú sezónu sú topánky vyrobené z prírodného materiálu, ktoré umožnia dýchať pokožke vašich nôh a nebudú zasahovať do prirodzenej výmeny tepla.

Nájdite si svoju topankáreň

Odporúčame vám topánky z pravej kože, nubuku, semišu, prípadne pevnejšieho textilu. Obuv z koženky môže byť pre vaše zdravie nebezpečná, najmä v prípade letných topánok, pretože pod vplyvom vysokej teploty začnú rôzne chemické zložky tohto materiálu reagovať s kožou nohy.

Navyše, topánky z koženky nedovoľujú, aby vzduch v nej okolo nohy voľne prechádzal, v dôsledku čohosi môžete zapríčiniť mnohé plesňové ochorenia.

Samozrejme, že nie všetky topánky musia by automaticky zlé a nevhodné, tie od ázijských predajcov by sme vám ale určite neodporúčali. Najlepšie urobíte, ak si vo svojom okolí nájdete svoju kvalitnú topankáreň.

Text: PR