Hodinky SEIKO: Legenda, s ktorou budete vždy o krok vpred

Vedeli ste, že hodinky SEIKO patria medzi najpredávanejšie značky na svete? Na prvé počutie sa väčšine ľudí nevybaví nablýskaná fashion značka plná “cool” trendov, opak je však pravdou. Vznik SEIKO sa datuje až do roku 1881 a už vtedy bol tento výrobca pionierom vo vývoji mnohých zásadných technológií.

Hodinky SEIKO: Legenda, s ktorou budete vždy o krok vpred
Hodinky SEIKO: Legenda, s ktorou budete vždy o krok vpred (Foto: ablogtowatch.com)

V roku 1895 to bolo práve SEIKO, kto na trh uviedol prvé quartzové hodinky. Mechanizmus, ktorý neskôr nasledovali a vo svojich hodinkách použili azda všetci svetoznámi výrobcovia hodiniek. SEIKO je na stopercent verný mottu: “O krok vpred.” A v 21. storočí k tomu dostáva nové a nové príležitosti.

Hodinky SEIKO: Legenda, s ktorou budete vždy o krok vpred
Hodinky SEIKO: Legenda, s ktorou budete vždy o krok vpred (Foto: cloudfront.net)

Len nedávno značka ohúrila svet a všetkých hodinkových fajnšmekrov reedíciou svojich slávnych Grand SEIKO z roku 1960. Legenda si i vo svojej modernej podobe ponechala veľkolepý a krásny dizajn 60. Rokov, SEIKO ju “len” vylepšilo o nové spôsoby úpravy, aby dosiahli ešte dlhšiu životnosť týchto výnimočných hodiniek.

Hodinky SEIKO: Legenda, s ktorou budete vždy o krok vpred
Hodinky SEIKO: Legenda, s ktorou budete vždy o krok vpred (Foto: ethoswatches.com)

Hodinky SEIKO v sebe spájajú nadčasovú klasiku, eleganciu, špičkové mechanizmy a extra funkcie. Všetky tieto elementy nájdete v kolekciách ako Astron, Prospex, Kinetic či Premiere.
Každá edícia predstavuje širokú škálu modelov a rôznorodosť ciferníkov. Najdrahší model vám poskytne informácie o svetovom čase, alarm i tachymeter, a to všetko za rádiivého riadenia, s praktickým gumeným remienkom, odolným zafírovým sklíčkom, so stále prítomným štýlovým dizajnom.

Pánske masívne ciferníky a remienky striedajú subtílnejšie dámske prevedenia. Už na prvý pohľad sú to však poctivé hodinky s jasným postojom, a takých majiteľov si aj hľadajú. Časom overené línie a univerzálne tvary umožňujú nosiť hodinky na akúkoľvek príležitosť. Biznis stretnutie či večerné povyrazenie do mesta? Ďalším z kréd značky je pristupovať k hodinkám ako k osobnému doplnku, a tak je len na vás, ako ich začleníte do svojho života.

SEIKO nie je módny výstrelok. SEIKO je tradícia, ktorá už roky sleduje technológie, aby ich mohla implementovať do svojich ikonických dizajnov a v mori nových a mladých značiek sa stále pýšiť prvenstvom tej, ktorá “má vždy náskok”.

Text: PR