Guarana a jej priaznivé účinky

Guarana je rastlina amazonského dažďového pralesa, ktorý sa nachádza v častiach Brazílie a Venezuely. Formálny názov je Paulínia nápojová. Bobule tejto rastliny majú niekoľko zdravotných výhod vrátane tomu, že napomáha spáliť tuk, zvýšiť energiu, zlepšiť koncetráciu a má ďalšie priaznivé účinky o ktorých sa píše aj WikiPédia. Dnešné vyžitie guarany je v energetických nápojoch a športových výživových nápojoch, kvôli svojim energizujúcim účinkom.

Guarana a jej priaznivé účinky
Guarana – Paulínia nápojová

Energia

Jedným z najznámejších výhod guarany sú jej energizujúce a povzdbudzujúce účinky. Guarana má podobné účinky ako kofeín, avšak rastlinné semená guarany poskytujú ešte silnejšie účinky ako kofeín. Jej účinky sú tak silnejšie, ako typické kofeínové nápoje vrátane kávy. Guarana môže byť účinnejšia ako káva, pokiaľ ide o jej energizujúcu silu, pretože guarana sa do tela uvoľňuje pomalšie, tak poskytuje trvalú energiu a to po celý deň. Uvoľňovanie je po dobu 6 až 8 hodín. Priamo stimuluje centrálny nervový systém a môže sa užívať v malých dávkach na boj s únavou a na zvýšenie hladiny aktivity a energie.

Chudnutie

Guarana pre jej priaznivé účinky sa používa už celé stáročia, pretože už domorodci ju používali pre jej účinky, ale aj na prípravu čajov. Guarana sa dnes používa aj vo viacerých energetických nápojoch a doplnkoch na zníženie telesnej hmotnosti na podporu chudnutia poskytnutím stimulácie. Guarana môže podporiť úbytok hmotnosti tým, že začne nervový systém vyvolávať proces lipolýzy. Tento proces zahŕňa uvoľnenie tuku do krvného obehu, kde sa používa ako energia počas cvičenia.

Zdravé črevo

Okrem svojich energizujúcich a hlad potláčajúcich účinkov poskytuje guarana niekoľko ďalších zdravotných výhod pre telo. Guarana podporuje správny pohyb čriev, čo je priaznivý účinok pre ľudí trpiacich zápchami. Navyše, guarana je účinná pri liečení iných komplikácií čriev, vrátane nadúvania a hnačky, pretože pomáha detoxikovať a očistiť organizmus.

Guaranu nájdete vo forme tabliet. Na GuaranaPlus.sk je originál guarana z Brazílie, ktorá je vyrábaná od roku 1945 pôvodnou receptúrou. Ide o priamo rozdrvené semená guarany, vďaka tomu je jej účinok čo najlepší. Jej užívanie nie je návykové, je bezpečné a je zdraviu prospešné. Je vhodná na kažodenné používanie. Celkovo je odporúčana pre jej viacero priaznivých účinkov.