5 skvelých tipov na horúcu a zdravú desiatu

Aj keď vonku už nemrzne a v práci už vôbec nie, dať si teplú desiatu ako práve pripravenú by si v práci dal nie je z nás. Nie je na tom nič ťažké! Pridáme aj hneď 5 skvelých tipov na horúcu a zdravú desiatu.

5 skvelých tipov na horúcu a zdravú desiatu
5 skvelých tipov na horúcu a zdravú desiatu

Termoska nemusí byť len kávu alebo čaj. Čo tak ju použiť na naše vopred priprané pokrmy? Mnohé z tepelne spracovaných jedál sú ideálne práve na desiatu alebo ako také raňajky, ak ráno už nestíhate. Nie sú len horúce po celý deň, ale aj dobre zasýtia. Ideálne aj keď na obed chodíte až neskôr po obede alebo po práci.

1. Výdatná polievka

Vopred pripravený vývar obohatený a o zemiaky alebo cestovinu sú vítanou zmenou aj vašej desiaty. Ideálne do termosky. Polievka zahraje a aj zasýti.

2. Opražená strukovina

Výborná je taká fazuľa. Obsahuje vysoké množstvo vlákniny a ďalších látok nevyhnutných denne pre náš ogranizmus. Stačí ju popražiť a aby ostala teplá, znovu dobre poslúži termoska.

3. Zemiaky v šupke

Ak už ozaj nestíhate, stačí umyť zopár zemiakov a tie uvariť v šupke. Vo vašej termoske ostanú horúce po celý deň. Už je na vás či k ním siahnete po troche majonézy, masle alebo niečo ďalšom.

4. Kuracie alebo hovädzie

Kuracie prsia máte na panvici hotové raz dva, k tomu česrtvú zeleninu a skvelý pokrm máte hotový. Výborne sa hodí kukurica, hrášok, šalát alebo mrkva. Termoska to znovu nenecha chladným.

5. Varené vajíčka

Toto je asi to najlepšie, ak už ozaj nestíhate a nemáte nič dopredu pripravené. Stačí uvariť zopár vajíčok, buď na mäkko alebo na tvrdo. Vo vašej termoske ostanú horúce po celý deň. Čerstvé tmavé pečivo k tomu a máte skvelú desiatu.

Určite ste si tam našli aj vaše obľúbené raňajky, desiatu alebo iný pokrm počas dňa. Ďalšími sme vás dúfame inšpirovali a dali tipy, na výdatnú desiatu nielen do práce. Sledujte nás, čoskoro prinesieme ďalšíe chutné a zdravé tipy.