Dokonalý oddych a podmienky na relax

Leto sa pomaly, ale isto blíži a čo nevidieť tu bude teplé počasie. Počas takéhoto obdobia sa viac a viac činností snažíme robiť najmä v exteriéri. Je to ale aj ideálne prostredie na odpočinok a relax, preto by ste mali vedieť, čím si ho vybaviť, aby to bolo naozaj veľkolepé. Vyskúšajte bazén!

Dokonalý oddych a podmienky na relax
Dokonalý oddych a podmienky na relax (Foto: travert.sk)

Pri obkladaní bazéna myslite na náročné podmienky exteriéru

Ak ste si postavili bazén z betónu, potom musíte dokončiť jeho zdobenie. Dokončovacie práce bazéna ale nie sú vždy jednoduché, pretože vnútorný povrch tejto špecifickej stavby a konštrukcie je neustále vystavovaný nepriaznivým a náročným účinkom vody, vlhkosti a inej záťaži.

Preto je dôležité kupovať vhodné materiály a použiť určitú technológiu práce. My by sme vám odporučili bazénový lem z travertínu. Materiál, ktorý sa na exteriérové obloženie využíva už niekoľko tisíc rokov, o čom samozrejme svedčí jeho vysoká odolnosť. Poradí si s vodou, mechanickým poškodením a samozrejme aj vlhkosťou. Povieme si o tom ale niečo viac.

Prečo je travertínová dlažba ideálna

Dlaždice na povrchovú úpravu bazénu teda potrebujú špeciálny materiál, ktorý má vysokú hustotu a minimálnu nasiakavosť. V opačnom prípade sa stáva zdrojom pre riasy a iné mikroorganizmy.

Odolná dlažba okolo bazéna je mrazuvzdorná a rovnako tak silná aj proti vysokým teplotám. Navyše neabsorbuje nečistoty a dá sa ľahko upraviť na protišmykovú formu.

Travertínom si môžete obložiť celý dvor a neprídete pritom o všetky svoje úspory. Travertín je jeden z mála prírodných materiálov, ktorý s vodou dobre spolupracuje.

Nič sa ale nestane, ak si ho zadovážite aj do interiéru, veď aj v kúpeľni je miesta na luxusné obloženie týmto prírodným kameňom predsa dosť. Veď je to predsa jednoduchý spôsob, ako si zaistiť ideálne podmienky na relax v dome aj na dvore.

Text:PR