Viete sa orientovať pri kúpe novej obuvi

Pri každej jednej kúpe si je nutné zvážiť veci, ktoré využitie veci a služby by vás mohlo ovplyvniť. Správna veľkosť, materiál, kvalita prevedenia a samozrejme cena. Skôr než si začnete skúšať nové veci, doporučujeme vám si premyslieť nasledovné veci.

Viete sa orientovať pri kúpe novej obuvi
Viete sa orientovať pri kúpe novej obuvi

Podľa čoho vyberať
Vieme, že cena je pre mnohých najdôležitejším faktorom pri akejkoľvek kúpe, ale nie je dobré si vyberať len podľa toho. Pri topánkach musíte dbať na fyziologické predpoklady. Samozrejme, že skúšať by ste si mali obe topánky, čo mnohí ľudia podceňujú a potom je výsledkom častá reklamácia a vrátenie tovaru.

Nezabudnite na správnu veľkosť
Dnešný výber značkových topánok je naozaj široký a kvalita je úmerná ich cene. V niektorých prípadoch si je ale dobré vyberať obuv aj bez tohto artiklu. Oveľa viac by ste mali dbať na správnu veľkosť, ktorá by v niektorých prípadoch mala byť väčšia o pol centimetra. Voľný pohyb prstov v topánke zabráni možnej deformácii, čo je dôležite pri topánkach na vysokom podpätku.

Základom je vaša spokojnosť
Pohodlné sú topánky, ktoré majú charakter letných. Klasikou je v tomto prípade nosenie dámskych sandál. Ideálne sú na dlhšie cesty v horúcom počasí. Noha je voľná a zároveň má chodidlo pevnú podložku. Pokiaľ by ste si nevedeli predsa len poradiť, nebojte sa osloviť predajcu a konzultovať vaše požiadavky s vlastnosťami topánok.

Ako si predĺžiť ich životnosť
Aby vám topánky slúžili aj niekoľko rokov po ich kúpe, je nutné dbať na správne udržiavanie v čistote a pravidelne ich aj ošetrovať špeciálnymi prípravkami. Niektoré topánky sú z pravej kože, ktorá si vyžaduje svoju starostlivosť. Odporúča sa striedať obuv. Nenosiť jeden druh stále. Pri obúvaní používajte lyžicu (obuvák). Ak sa vaše nohy nadmerne potia, môže sa to prejaviť aj na vzhľade lícnej časti topánky. Žiadna z nich nedokáže dlhodobo odolávať vysokej záťaži, preto si dobre zvážte, na aký účel si ju kupujete.

Text a foto: PR