Osvedčené rady, ako ušetriť pri kúpe kozmetiky

Aj vám sa zdá, že kozmetika je čoraz drahšia? Možno len nepoznáte viacero tipov a rád, vďaka ktorým na nich môžete pri kúpe ušetriť. Často tak môžete ušetriť aj desiatky eur a pritom vám nič nemusí chýbať, toho sa nemusíte obávať. Prečítajte si tieto tipy ako ušetriť na kozmetike.

Osvedčené rady, ako ušetriť pri kúpe kozmetiky
Osvedčené rady, ako ušetriť pri kúpe kozmetiky

Nekupujte zbytočnosti

Každá z nás to pozná – takýto odtieň ešte nemám, alebo tá maskara, ktorú som si kúpila minulý týždeň je už skoro prázdna. Samozrejme my, ženy, potrebujeme takéto drobnosti pravidelne. Tešíme sa z nového laku alebo očného tieňa, aj keď máme ten istý odtieň doma. Ak však skutočne chcete ušetriť dobre sa rozhodnite, čo si pred odchodom do obchodu kúpite, čo skutočne potrebujete. Pomôžte si nákupným zoznamom, ktorého sa držte. Nákupný zoznam si môžete spraviť, aj keď sa rozhodnete pre nákup cez internet.

Vyberte si lacnejšie značky

Kvalita nemusí byť až tak veľmi drahá. Vyberte si značky, ktoré sú bežne dostupné v online drogérií na internete a nie sú najdrahšie. Takáto značka je napríklad Essence, Miss sporty alebo Rimmel London. Sú to u nás najlepšie značky, ktoré nestoja veľa a sú naozaj dobré.

Prečítajte si zloženie

Vždy si pozorne prečítajte zloženie jednotlivých produktov. Ide tu skôr o ušetrenie vášho zdravia, ako financií. Niektoré produkty totiž môžu obsahovať látky, ktoré nemusia vždy dobre reagovať s vašou pokožkou. Takže si vždy vopred pozorne prečítajte zloženie jednotlivých produktov, pretože inak pri prípadných zdravotných komplikáciach sa vám nákup môže koniec koncov poriadne predražiť. Kozmetika ako taká nie je v dnešnej dobe lacná záležitosť. Nesnažte sa na nej šetriť príliš, pretože za niektoré naozaj lacné výrobky z rôznych čínskych obchodov potom zaplatíte vlastným zdravím.

Nákup cez internet

Keď máte čas, sadnite si k počítaču a prezrite si ponuku aktuálnych značiek. Ľahšie sa rozhodnete, ktorú si vyberiete a pritom môžete spraviť aj isté výpočty, koľko toho chcete dať na kozmetiku. Tak si ich môžete jednoducho objednať, alebo zájsť do najbližšej drogérie a zakúpiť si ich priamo, s možnosťou že väčšina z nich sa dá aj vyskúšať. Pri kúpe cez internet môžete ušetriť. Nie, nemusíte sa nikam registrovať ani nič podobné. Stačí pozrieť zľavové kupóny na KuponyZdarma.sk, kde sú ich stovky a zdarma do obľúbených obchodov. Nájdete tam aj obľúbené zľavy na Notino.sk, Pilulka.sk a do ďalších obchodov.

Možno si hovoríte, prečo šetriť na kozmetike, tak na záver máme pre vás niekoľko čísel. Priemerná žena denne použije 12 kozmetických prípravkov obsahujúcich 168 chemických prísad, muži o polovicu menej. Zamyslite sa nad tým, či sa skutočne potrebujete tak často líčiť a siahať po kozmetike, to vám môže ušetriť najviac peňazí.

Foto: ilustračné