Niekoľko faktov, prečo prestať s fajčením

Aj keď fajčenie cigariet už nie je spoločensky prijateľné, mnoho žien stále fajčí, či už je to na zníženie stresu alebo sa snažia udržať si svoju váhu. Hoci ženy nie sú na tom až tak zle ako muži, no aj tak je to 18% žien vo veku 25 až 44 rokov, ktoré fajčia. Jedná sa o údaj American Cancer Society.

Niekoľko faktov, prečo prestať s fajčením
Niekoľko faktov, prečo prestať s fajčením

Fajčenie ovplyvňuje všetko, čo sa týka napríklad vašej schopnosti otehotnieť, ďalej je to samotné zdravie plodu a samozrejme, myslite na vaše zdravie, aj keď sa možno nechystáte otehotnieť. Čím skôr prestanete, tým lepšie pre vaše zdravie. To nie sú prázdne slová. Do roku 2012 štúdium niekoľko milión žien, publikovanej v časopise The Lancet ukázala, že prestať fajčiť pred dosiahnutím veku 40, sa vyhnete viac ako 90% nadmernej úmrtnosti spôsobenej pokračujúcim fajčením, podľa autorov štúdie. Nezabúdajme ani na fakt, že fajčenie pôsobí aj na našu pokožku, pleť, takže aj krásu a vzhľad, ktoré sú pre nás ženy často tak dôležité.

Takže, ak ešte stále fajčíte, zdá sa, že práve teraz – práve dnes, je skvelý čas skončiť. Existuje mnoho programov a liekov, ktoré vám pomôžu sa tohto zlozvyku zbaviť nadobro. Najdôležitejšie je chcieť s tým prestať a to čím skôr.