Keď je výber doplnkov do kuchyne osobnou záležitosťou

Kuchyňa vytvára domov. Robia sa tu plány na niekoľko dní dopredu, varí obed na dvanástu hodinu a pripravuje zábava na večer. Je to miesto, kde sa celá rodina zíde, aby si mohla spoločne vychutnať každý jeden okamih. Kuchyňa je priestorom pre hravé experimenty, intímnu spoveď a milé rodinné rituály. Preto by malo byť aj vyberanie doplnkov do nej osobnou záležitosťou celej rodiny.

Keď je výber doplnkov do kuchyne osobnou záležitosťou
Keď je výber doplnkov do kuchyne osobnou záležitosťou

Mala by obsahovať dizajnové prvky
Dobre premyslený dizajn kuchyne charakterizuje priame línie a prepracované detaily. Presne tak musia pôsobiť dizajnové stoličky, ktoré sú jej neodmysliteľnou súčasťou. Stolička je ako sedacia súprava v obývacej izbe. Dáva možnosť odpočinku a dokáže usadiť nejedného člena rodiny. Pokiaľ sa vám podarí vybrať vhodný materiál a kvalitnú konštrukciu, bude jednoduché aspoň na chvíľu zabudnúť na hektický životný štýl.

Staňte sa jej architektom
V kuchyni je dôležité dbať na funkčnosť a pohodlie. Celá zostava by mala byť absolútne prehľadná a svojou jednoduchosťou vyhovovať všetkým zákazníkom. Staňte sa aj vy architektom svojej kuchyne a pokúste sa vytvoriť pre svoju rodinu skutočný domov. Jedálenské stoličky sa do týchto plánov dokonale hodia. Srdce domova a centrum domácnosti, v ktorom sa stretávajú všetci členovia rodiny a niekedy aj domáci maznáčikovia.

Dbajte na funkčnosť a vhodné materiály
Ak by ste potrebovali viac svetla, nemusíte investovať do drahých lustrov a lámp. Niekedy je veľmi efektívnou náhradou umelého svetla veľké francúzske okno, ktoré slúžia v každej jednej miestnosti ako priamy vstup do záhrady, alebo plní funkciu balkóna.

Nezabudnite ani na použitie materiálov do kuchyne. Je náročná na intenzitu využívania, preto by ste mali voliť tie odolnejšie a pevné. Dnes sa dajú takéto materiály jednoducho kombinovať s atraktívnymi prírodnými prvkami, predovšetkým drevom. Svetlé drevo vám vnesie do interiéru zemitosť a pocit prepojenia so svetom za oknami. Takúto kuchyňu si môžete vytvoriť aj vy, nezabudnite na jednoduchosť a originalitu, ktorá sa musí snúbiť s eleganciou.

Text a foto: PR