Cviky na zväčšenie poprsia

Už od dávnych čias sa ženy trápia otázkou, či majú ich prsia dostatočnú veľkosť. Tie dámy, ktoré neboli spokojné so svojimi prsiami tak začali vymýšľať spôsoby, ako si pomôcť. Popri drastických zásahoch do ženského tela, ktoré sa dejú pri chirurgickom zväčšení existuje niekoľko prirodzených spôsobov, ktoré prinášajú požadovaný efekt. Jedným z nich je určite aj cvičenie špeciálnych cvikov, ktoré formujú a tvarujú ženské prednosti.

Pozadie a myšlienka cvikov
Pri cvičení týchto cvikov je dôležité, aby si žena uvedomovala ich podstatu. Teda nejedná sa len o čisté odcvičenie si predpísaného množstva cvikov, ale hlavne o správne cvičenie. Aktuálne výsledky ženských športov, ktoré sú zaujímavé aj z tohto hľadiska ponúka napr. bet365. Tvarovanie poprsia je vecou správneho držania tela počas cvičenia ako aj správneho prevedenia cvičení pod danými uhlami. Ide teda o to, aby sa zaručilo optimálne formovanie tých svalov, ktoré zohrávajú hlavnú úlohu držania ženských pŕs a ich tvaru.

Odhodlanie na prvom mieste
Rovnako ako je dôležité uvedomiť si, že pri formovaní poprsia zohráva hlavnú úlohu správne prevádzanie cvikov, tak nie menšiu úlohu zohráva aj pravidelné cvičenie a odhodlanie. Odporúča sa, aby sa cvičilo tak dvakrát do týždňa. Ženám je odporúčané, aby si aj správne zvolili závažie, s ktorým cvičia. Je dobré zvoliť si ťažšie, také, že pri cvičení pocítite, že daný cvik v sérii by ste zvládli ešte zopakovať dva razy, ale už nie viac. Je to z toho dôvodu, aby sa zaručili rast a zosilnenie svalov.

Cvik 1: Bench press s jednoručkami
Jednoduché. Ľahnite si na lavičku tvárou nahor. Začína sa s vystretými rukami nad sebou, v ktorých držíte činky. Krok 1 – pomaly idete s rukami k hrudi, až sa činky dostanú na úroveň bokov pŕs. Krok 2 – vystrite ruky s činkami nahor do štartovacej pozície. Opakujte ho 10 krát a potom pokračujte na druhý cvik bez prestávky.

Cvik 2: Kliky
Začínate na štyroch. Dlane sú na zemi trošku širšie od seba ako ramená, päty a špičky pri sebe a ste vystretá tak, že telo tvorí líniu od hlavy k pätám. Krok 1 – pomaly sa v rukách spustite dolu až kým sa prsia skoro dotýkajú zeme. Držte ramená tak, že zvierajú s bokmi uhol 45°. Krok 2 – Potom sa v rukách zdvihnite späť do štartovacej polohy. Telo stále tvorí líniu. Opakujte 10 krát a na konci si dajte pauzu asi na 90 sekúnd.

Cvik 3: Bench press s jednoručkami a lavičkou pod uhlom
Nastavte si lavičku na 15° až 30° uhol. Ľahnite si tvárou nahor, teda na chrbát a šľapy postavte na zem. Do každej z rúk si vezmite činku a ruky vystrite nad seba. Krok 1 – pomaly spúšťajte ruky až sa činky dostanú na úroveň bokov hrude. Krok 2 – vydržte moment v tejto pozícii a potom vystrite ruky späť do štartovacej pozície. Zopakujte 10 krát a pokračujte k poslednému cviku bez prestávky.

Cvik 4: Spúšťanie jednoručiek so zohnutým lakťom
Posledný cvik je podobný prvému. Ľahnite si tvárou hore na rovnú lavičku s činkami v rukách. Rozdiel je v tom, že teraz trochu pokrčte ruky v lakťoch. Krok 1 – spustite ruky tak, že sa činky dostanú na úroveň hrude, pričom ale udržíte lakte zohnuté pod tým uhlom. Krok 2 – vydržte moment v tejto pozícii a vráťte ruky s činkami do štartovacej pozície. Opakujte 10 krát.