Cvičte každý deň alebo pravidelne

V rušnej dobe a životnom štýle, v akej mnoho z nás žije, je vaše telo a zdravie často zanedbávané v tom zhone. Držať sa však správneho a zdravého vyváženého stravovania sa o to viac musí stať každodennou normou.

Cvičte každý deň alebo pravidelne
Cvičte každý deň alebo pravidelne

Je okrem stravy veľmi dôležité, aby ste podstúpili nejaké fyzické cvičenie na dennej báze, aby sa vaše telo pohybovalo pravidelne. Sediac na stoličke dlhé hodiny a pozerať sa na obrazovky počítačov môže viesť k rôznym zdravotným problémom. Ak patríte medzi nich, o to je pravidelný pohyb pre vás dôležitejší.

Chodiť na prechádzky medzi prácou, pretiahnuť sa, ísť po schodoch namiesto výťahu a nadýchať sa čerstvého vzduchu niekde vonku, to všetko by malo byť dennou samozrejmosťou. Chodiť do posilňovne alebo prijať nejakú pravidelnú fyzickú aktivitu, ako je napríklad plávanie, squash, joga, pilates, atď. Proste dať svojmu telu nejaký druh cvičenia.

Chodievajte pešo po schodoch namiesto výťahom. Zajtra, ak môžete, vynechajte cestu do práce autom, či MHD, ale choďte pešo alebo bicyklom. Vaše telo sa vám poďakuje a zároveň odľahčíte prírodu a v zápche bude o jedno auto menej. Ak máte sedavú prácu, tak sa po dhšom sedení postavte a choďte si spraviť kvalitnú kávu. Aj to je pohyb. Vaša krv, ktorá dovtedy stála, a takzvane tuhla v žilách, sa rázom rozprúdi, čo povedie k lepšej aktivite mozgu. A tá je vo vašej práci nepochybne dôležitá, nech už robíte čokoľvek.