Ako ušetriť náklady pri tlači

Tlačiarne a predovšetkým náklady spojené s prevádzkou vedia potrápiť firemný ale aj rodinný rozpočet. Úspora nákladov bude markantnejšia hlavne ak používate tlačiareň každý deň alebo tlačíte veľké objemy dokumentov bez ohľadu na to či používate tonery OKI alebo náplne Canon.

Ako ušetriť náklady pri tlači
Ako ušetriť náklady pri tlači (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Kupujte veľké balenie tonerov

Okrem štandardných veľkostí tonerov sa dajú kúpiť jaj veľké balenia nových náplní Canon s označením XL. Extra veľká náplň je obvykle cenovo výhodnejšia, dlhšie vydrží a tak je priemerná cena za vytlačenú stránku priaznivejšia.

Obojstranná tlač

Ak netlačíte diplomovú prácu alebo iné dôležité či reprezentatívne dokumenty, ktoré si vyžadujú jednostrannú tlač, využite tú obojstrannú. Vďaka tomu môžete ušetriť dosť papiera, ktorý tvorí zásadnú položku pri tlači, najmä ak používate papier s vyššou gramážou, alebo iný špeciálny papier.

Úsporné nastavenie tlačiarne

Skôr ako spustíte tlač skontrolujte nastavenie tlačiarne. Okrem nastavenia formátu alebo orientácie strán môžete nastaviť aj kvalitu tlače, resp. množstvo potrebného toneru OKI. Na tlač vo vysokej kvalite sa samozrejme spotrebuje viac farby, ale pokiaľ tlačíte fotografie alebo obrázky, môže sa táto funkcia hodiť. Dávkovanie tonera sa ale dá aj znížiť, pričom pri bežnej tlači menšiu spotrebu atramentu nepostrehnete. Úsporným nastavením môžete ušetriť náklady na náplne do tlačiarne.

Atramentová vs. laserová tlačiareň

Potrebujete prevažne tlačiť veľké množstvo čiernobielych stránok? Potom je z ekonomického hľadiska výhodnejšia laserová tlačiareň, ktorá je aj rýchlejšia ako atramentová. Atramentová tlačiareň je zasa vhodná prevažne na farebnú tlač fotiek alebo obrázkov. V tomto prípade môžete šetriť náklady na náplniach, pretože máte možnosť kúpiť si plniace sady pre opakované plnenie cartridga, ktoré sú výrazne lacnejšia ako nové tonery.

Text:PR