5 priaznivých účinkov Guarany, ktoré si vás získajú

Často sa hovorí, že dobré veci prichádzajú v malých kúskoch. Platí to aj pre plody rastliny Guarana. Tieto malé, červené a exotické plody dokážu nášmu telu spraviť nespočetné množstvo dobra. Že neveríte? Vybrali sme pre vás 5 priaznivých účinkov Guarany, ktoré si vás získajú.

5 priaznivých účinkov Guarany, ktoré si vás získajú

Čo je Guarana?

Guarana je rastlina patriaca do rodiny Maples z Brazílie. Známe je pre svoje ovocie s veľkosťou kávových zŕn, táto rastlina je balená s dobrou koncentráciou kofeínu 2-4,5%.Sú prirodzeným zdrojom uvoľnenej energie; Je bohatý na tanín, xantán, teobromín a teofylín.

Aké sú výhody Guarany?

1. Prírodný zdroj energie
Obsah kofeínu v Guarane je viac ako množstvo prítomné v kávových zrnách. To z neho robí skvelý posilňovač energie. Prirodzený stimulant, ktorý zabraňuje únave. Zabraňuje tiež poklesu hladín energie vyvolaných svalovým napätím.

2. Pomôcka pri chudnutí
Úloha kofeínu pri podpore chudnutia je jednoznačná. Ovocie je známe tým, že má vlastnosti potláčajúce chuť do jedla. Čaj pripravený pomocou Guarany bol už od nepamäti použitý na potlačenie hladu. Štúdie tiež naznačujú, že toto ovocie núti nervový systém na vyvolanie lipolýzy, kde tuky uvoľňované do krvi sa používajú vo forme energie pri cvičení. Čím lepšia je rýchlosť lipolýzy, tým účinnejšia bude strata hmotnosti.

3. Prírodná liečba stresu
Tiež známe ako čarovné ovocie. Má upokojujúce vlastnosti. Šálka ​čaju s týmto ovocím môže skutočne pomôcť zmierniť stres a zlepšiť náladu. Kofeín je známy tým, že má pozitívny vplyv na náladu, čo zvyšuje bdelosť a pocity pohody.

4. Lepší tráviaci systém
Pri použití spolu s práškom z Turmeric sa používa na zlepšenie trávenia. Prírodným liekom na nadúvanie a hnačku sa guarana používa v celej Európe. Ovocie je tiež známe ako užitočné pri liečbe problémov s črevami a pomáha pri odstraňovaní odpadov a toxínov nahromadených v črevách, a tým pôsobí ako prirodzené detoxikačné činidlo.

5 priaznivých účinkov Guarany, ktoré si vás získajú

5. Prírodné afrodiziakum
Tento doplnok stravy je známy po celom svete svojimi prirodzenými afrodiziakálnymi vlastnosťami. Prítomnosť kofeínu v tomto ovocí ju obohacuje o svoje vrodené vlastnosti stimulujúce libido. Pravidelné používanie môže pomôcť človeku viesť šťastný sexuálny život.

Ak sa už rozhodnete pre Guaranu, pamätajte, že nie je Guarana ako Guarana. Často sú to len extrakty, kde obsah účinných látok je veľmi malý. U nás je dostupný aj jej originál, ktorý sa vyrába priamo v Brazílii. Jedná sa o Guaranu v tabletách, ktorá je dostupná na oficiálnych stránkach GuaranaPlus pre Slovenskú republiku. Tablety sú vyrobené pôvodonou receptúrou s tradício jej výroby od roku 1945 a to priamo z rozdravených plodov.

Foto: ilustračné