3 geniálne spôsoby ako využiť silikagélové sáčky

Viete, čo sú silikagélové sáčky? Zvyčajne ich dostávame, keď niečo kúpime, ako napríklad pár topánok alebo aj pri ďalších tovaroch. Zlé je, že mnohí ľudia na celom svete si myslia, že tieto vrecúška sú zbytočné a toxické, takto rýchlo skončia v koši a nie sú nám tak nič platné. Majú však pravdu, pokiaľ ide o toxickú časť. Nemali by sa používať kvôli obsahu oxidu kremičitého, ktorý obsahujú. Tieto vrecúška však nie sú ani zďaleka zbytočné. Môžete ich používať takmer na všetko, to by mala poznať každá skvelá žena.

3 geniálne spôsoby ako využiť silikagélové sáčky
3 geniálne spôsoby ako využiť silikagélové sáčky (Foto: unsplash.com)

Môžete ich použiť na záchranu vášho poškodeného telefónu alebo inej elektroniky. V prípade, že vám telefón spadne do vody, položte okolo neho niekoľko vrecúšok silikagélu a okamžite ho vysušia. Oxid kremičitý absorbuje vodu. Týmto spôsobom môžete s trochou šťastia svoj telefón a ďalšiu elektroniku bez problémov opäť používať. Viete, že môžete vložiť vrecúška medzi vaše čisté oblečenie, aby voňalo vždy ako čerstvo vyprané? Oxid kremičitý neutralizuje vlhkosť. Alebo môžete vložiť niekoľko vrecúšok do vrecka na úbor, aby absorbovali vlhkosť z mokrého oblečenia. Sáčky silikagélu absorbujú túto vlhkosť a ponechajú veci čisté, bez zápachu a baktérií.

Dámy, ak chcete, aby vaše kozmetické výrobky vydržali dlhšie, musíte ich chrániť pred vlhkosťou – jednoducho pridajte sáčky silikagélu do make-upu a problém sa vyrieši. To je ono, vyskúšajte to aj vy a uvidíte, že naše tipy fungujú až prekvapivo dobre. Tieto tipy sme našli na stránkach PrimaZena.sk, čo je magazín pre ženy plný praktických a zaujímavých informácií a článkov pre ženy.

Text: PR